اسکایپ، کمپانی‌ فعال در حوزه فناوری اطلاعات به تازگی با مشکلات حاد امنیتی دست به گریبان شده است. این سرویس محبوب چت ویدئویی در حال حاضر درگیر مشکلات امنیتی در بازنشانی کلمه عبور خود شده؛ به همین منظور است که آنها قابلیت تنظیم مجدد کلمه عبور سرویس خود را موقتاً غیرفعال کرده‌اند.
این مشکل امنیتی به گونه‌ای است که با استفاده از خلاء بوجود آمده، هکرها و دزدان اینترنتی می‌توانند از قابلیت بازنشانی کلمه‌عبور برای در اختیار گرفتن حساب‌های کاربری موجود بهره ببرند. به همین منظور اسکایپ با برخی از کاربران که به نظر می‌رسد از این نقیصه متضرر شده‌اند تماس گرفته است.
در وبلاگ رسمی اسکایپ آمده است: «صبح امروز با کاربرانی که از این مورد آسیب دیده‌اند تماس گرفتم و آنها را از این رویداد مطلع کرده‌ایم. این حفره امنیتی موجب شده تا برخی از کاربران سرویس اسکایپ با یک ایمیل چندین حساب کاربری داشته باشند. به همین خاطر به قابلیت بازنشانی سرویس خود مشکوک شده و سریعاً آن را غیر فعال کردیم. در حال حاضر روند تنظیم مجدد کلمه عبور را به گونه‌ای تغییر دادیم تا دیگر این مشکل روی ندهد.»
بنا به گزارش The Next Web، حدود دو ماه پیش گروهی از هکرهای روسی به این مشکل پی بردند و آن را در سایت اینترنتی Xeksec منتشر کردند. در حالی که کارشناسان اسکایپ در حال بررسی دقیق این موضوع هستند، روابط عمومی این شرکت پیام عذرخواهی رسمی نیز تنظیم کرده است. در این پیام آمده است: «از بروز این مشکل جداً مغذرت‌خواهی کرده و می‌کوشیم تا تجربه‌ی کاربران از سرویس‌ها و نیز امنیت آنها را طبق معمول به بهترین نحو تامین نماییم.»

منبع مقاله: Mashable

اشتراک گذاری در فیس بوک به اشتراک بگذارید تویت کنید ! استامپ در دیگ به اشتراک بگذارید اضافه کردن به خوشمزه ها اشتراک گذاري در فرندفيد

برچسب‌ها:

 

درباره نویسنده : حسین آقازاده

 

علاقه زیادی به فناوری‌های نو، انواع و اقسام گجت‌ها و دنیای رایانه دارم و مدتی است که در این حوزه می‌نویسم. خوشحال می‌شوم تا نقطه نظرات خود را با من هم در میان بگذارید.
اگر مایلید تا مقاله یا متنی برای شما بنویسم یا ترجمه کنم، حتماً با من در تماس باشید:
hossein.ag@outlook.com

مقالات منتشر شده در سایت