facebook bad privacy

۱٫ وقتی شما عکسی از خود یا دوستانتان در فیسبوک به اشتراک می گذارید. در حقیقت از نظر حریم خصوصی مثل این است که عکس شخصی خود را در بیلبوردهای تبلیغاتی شهرتان قرار داده اید.
۲٫ فکر می کنید تنها دوستانتان عکس شما را می بینند؟! اطمینان به دوستانتان همچون اطمینان به دوستان دوستانتان است و همینطور به دوستان دوستان دوستانتان و …
۳- آیا به اپلکشن هایی که از آنها استفاده می کنید و اجازه دسترسی به تصاویرتان را می دهید اطمینان دارید؟! این اطمینان آیا بیشتر از اطمینانی است که به دوستانتان دارید؟!

نوشته بودم مواظب حریم خصوصی فیسبوک تان باشید! برایم پیامی فرستاد با این مضمون که تنظیمات حریم خصوصی فیسبوک اش را به گونه ای تنظیم کرده که کسی نمی تواند وارد حریم شخصی اش شود، مثلا کسی نمی داند چندتا دوست دارد و دوستانش چه کسانی هستند!

یک ساعت از ارسال این پیامش نگذشته بود که پیامی از طرف من حاوی اسامی همه دوستانش را دریافت کرد! اما چگونه؟ آیا اکانت اش را هک کردم؟! نه! فقط موضوع اینجاست که حریم خصوصی که دوستم اعمال کرده بود اصلا وجود ندارد!

تنها کاری که انجام دادم این بود که یک اکانت جدید در فیسبوک ایجاد کردم و توسط آن برایش درخواست دوستی فرستادم. دوست عزیزم هم که آنلاین بود، درخواست را پذیرفت.

و نهایتا فیسبوک همه دوستان او را برای دوستی به من پیشنهاد داد!

حریم خصوصی فیسبوک

 

شما هم می توانید این روش را بیازمایید!

همیشه به حریم خصوصی ها احترام بگذاریم.

مدیر ویکی‌لیکس: فیسبوک تنفر آمیز ترین ابزار جاسوسی است که تاکنون ایجاد شده‌است. هر کس که نام و مشخصات دوستان خود را به شبکه اجتماعی فیسبوک اضافه می‌کند باید بداند که به شکل رایگان در خدمت دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکاست و این گنجینه اطلاعاتی را برای آنها تکمیل می‌کند.

اشتراک گذاری در فیس بوک به اشتراک بگذارید تویت کنید ! استامپ در دیگ به اشتراک بگذارید اضافه کردن به خوشمزه ها اشتراک گذاري در فرندفيد

برچسب‌ها:

 

درباره نویسنده : حسین

 

باور دارم هیچ دنیایی خاکستری نیست. بعضی ها دوست دارند دنیایشان هر رنگی داشته باشد و چنین می شود که در انبوه ترکیب رنگ ها تنها خاکستری می بینند…
خوش به حال آنهایی که به رنگ ها اهمیت نمی دهند…

آدرس سایتصفحه شخصی در تویترپروفایل گوگل پلاسمقالات منتشر شده در سایت